Hazır çay poşetlerinin bilinmeyen kullanım alanları!

Hazır çay poşetlerinin bilinmeyen kullanım alanları!

Dünyada çayı en çok seven ülkeler arasında yer alıyoruz. Günün her saatinde rahatlıkla tükettiğimiz çayın sağlığınıza da birçok yararı bulunmaktadır. Çayın yanı sıra poşetleri de günlük yaşantımızda büyük kolaylık sağlıyor. Bu yüzden hazır çay poşetlerini atmadan önce bir kez daha düşünmenizde fayda var. Peki hazır çay poşetleriyle neler yapabilirsiniz?
* Leğenin içerisine koyduğunuz 4-5 hazır çay poşetinin üzerine sıcak su ekledikten sonra ayaklarınızı içerisine koyun. Böylelikle ayaklarınızdaki kötü kokulardan ve yorgunluktan kurtulabilirsiniz.

* Güneş yanıklarınızın üzerine koyacağınız bir kaç çay poşetiyle yanık bölgenizde serinlik yaratacak, kısa süreli de olsa acılarınızı önlemiş olacaksınız.
* İki tane kullanılmış hazır çay poşetini ağzınızın her iki tarafına yerleştirerek kanamaların, şişliklerin ve kan pıhtılaşmalarının iyileşmesine katkıda bulunabilirsiniz.

* Birkaç tane hazır çayları demleyin ve ardından soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra ise içerisine bez batırarak ahşap parkelerinizi ve mobilyalarınızın tahta olan kısımlarını kolaylıkla temizleyebilirsiniz.
* Gözaltı torbalarınızın inmesini birkaç tane çay poşetiyle sağlayabilirsiniz.
* Henüz kullanılmamış hazır çay poşetini uyumadan önce ayakkabınızın içerisine bırakın. Sabah uyandığınızda ayakkabınızda kötü kokunun kalmadığını göreceksiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir