Hava yolları ile ilgili bu garip gerçekleri biliyor muydunuz?

Hava yolları ile ilgili bu garip gerçekleri biliyor muydunuz?

Hava yolu ile ulaşım, son yıllarda oldukça rağbet gören bir ulaşım şekli haline gelmiştir. Biz de sizlere dünyadaki en çok kullanılan hava yolları ile ilgili hiç bilmediğiniz gerçekleri sunuyoruz;
* Amerikan Havayolları, 1987 yılında yolcularına sunduğu yemeklerden yalnızca bir zeytini kaldırarak hiç ummadığınız kadar fazla bir kar elde etmiştir.
* Malezya Hava Yolları, misafirlerine ”ölmeden önce gezilecek yerler” anketi hazırlamıştır. ”Bunda ne gariplik var” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Ancak o yıl Malezya Hava Yolları’nın iki uçağı da düşmüştü.
havayolu_ilgili_ilginc_gercekler
* Rusya’nın en büyük, dünyanın en eski havayolu şirketlerinden biri olan Aeroflot, adı en çok ölümle anılan havayolu şirketi. Yani 5 binden fazla yolcunun ölümüne neden olarak en çok kaza yapan şirket.
* Birkaç ay önce Kanada Hava Yolları’na ait bir uçağın ısıtması bozulunca, pilot kargodaki bir köpeğin donarak ölmemesi için Frankfurt’a iniş yapma kararı verdi.
* Ve hava yollarına ait araştırdığımız son ilginç gerçeğe geldik. Uçaktaki her iki pilotun da aynı yemekleri yemediğini biliyor muydunuz? Peki bunun nedeni sizce ne olabilir? Hemen açıklayalım; herhangi bir zehirlenme ihtimaline karşı alınan bu önlemle, her iki pilotun da aynı anda zehirlenmesini önlemek için pilotlar asla aynı yemek yiyemezler.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir