Hastaların Damarlarını Gösteren Pratik Cihaz!

Hastaların Damarlarını Gösteren Pratik Cihaz!

Artık iğne korkusu bitiyor. Damar bulucu bu cıhaz artık delik deşik olmamızı engelledi. Önceden bir kaç kere iğne batırırken şimdi ise tek seferde olup hemen de bitiyor.Korkan kişiler için iğneye birden fazla maruz kalmak adeta işkenceye dönüşüyordu. Bazen deneyimli uzmanların bile damarı gözden kaçırdığını varsayarsak, ufak bir yardım oldukça faydalı olacağını düşünüyorlar. Veinviewer adındaki cihaz, oldukça zararsız; yakın kızılötesi ışınları kullanarak damarın tam olarak nerede olduğunu gösteriyor. Yani tahmin edebileceğinizden de daha fazlasını yapıyor.
damar_gösteren_cıhaz_1
Memphis merkezli şirket Christie Medical Holdings tarafından tasarlanan alet, damarları bularak kolun üzerine yansıtıyor. Kullanılan özel ışık ya kandaki hemoglobin tarafından emiliyor ya da cilde yansıtılıyor ve yaklaşık bir santimetre derindeki damarları buluyor ve işleri kolaylaştırıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir