Hangi ülkede nasıl gelinlik giyiliyor?

Hangi ülkede nasıl gelinlik giyiliyor?

Hemen hemen her ülkenin gelinlerinin gelinlik renkleri farklıdır. Geleneksel beyaz gelinliğin yerine, gelinler artık kırmızı, pembe renklerindeki gelinlikleri tercih edebiliyorlar. Hangi ülkenin kadınları hangi renk gelinlikleri tercih ediyor haberimizde paylaşıyoruz.
Afrika: Afrika’daki gelinler yaşadıkları köylerdeki kabile kültürlerine uygun gelinlik giyerler.
İsrail: Saflık ve temizliği simgeleyen beyaz ile mistik güçleri olduğuna inanılan mavi renk tercih ediliyor.
Çin: Mutluluğu ve şansı getirdiğine inanılan kırmızı renk Çin’de ki gelinliklerde de hakim.
Japonya: Mutluluğu ve yeni bir başlangıcı simgeleyen kenarları kırmızı şeritli beyaz ipek gelinlik giyiyorlar. Bazı bölgelerde gümüş, altın, kırmızı ve beyaz ortak olarak kullanılıyor.
hangi_ulkenin_gelinleri_nasil_gelinlik_giyiyor
İspanya: İspanya’da Roman Katolik gelinleri eşlerine ölene kadar bağlı kalacaklarını anlatmak için dantelli siyah elbise giyiyorlar.
Hindistan: Altın işlemeli beyaz ipekten yapılan gelinlikler giyiliyor. Bölgelere göre gelinlikler kırmızı ipek, kırmızı şeritler ya da sarı, yeşil ve beyaz kombinasyonundan da tasarlanıyor.
Amerika: Amerikalı bazı gelinler özgürlüğü simgelediği için kırmızı, bazıları ise cesaret ve onuru simgelediği için mor renkli gelinlik tercih ediyorlar.
Morocco: Kıskanç ve uğursuz bakışlardan korunmak için parlak sarı bir elbise tercih ederler. Ayrıca doğanın rengi olan yeşili de, şans getirdiğini düşünerek tercih edebiliyorlar.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir