Hangi havayolu kaç kilogram bagaj taşıyor?

Hangi havayolu kaç kilogram bagaj taşıyor?

Birçok kişinin tatile çıkmadan önce acaba valizim kaç kg korkusu vardır. Ve çoğu firmanın farklı bagaj kg taşıma kapasitelerini bilemeyiz. Uzun zamandır planladığınız tatil günü geldi çattı! Uçak biletinizi aldınız, bavulunuzu çıkardınız ve içini doldurmaya başladınız. Ama sanki biraz ağır mı oldu ne? Uçtuğunuz havayolu kaç kilograma kadar bagaja izin veriyor biliyor musunuz? Bavulu biraz daha doldurmadan önce yazımıza bir göz atın deriz.
ucaklar_kac_kilo_bagaj1
Türk Hava Yolları
Dünya’nın birçok noktasına Türkiye’den uçan en büyük filoya sahip firma olan Türk Hava Yolları farklı seçeneklerle karşımıza geliyor. Eğer sizde Türk Hava Yolları ile seyahat edecekseniz Yurt içi uçuşlarda Business Class’ta 30 kg’a kadar ücretsiz bagaj hakkınız var. Ekonomide 20, promosyon biletlerde ise 15 kilo bagaj taşıyabilirsiniz.
Pegasus Havayolları
Pegasus’da da yine uçuşunuzun standartlarına göre bagaj hacmi değişiklik göstermektedir. Pegasus ile maksimum 32 kg. taşıyabiliyorsunuz. El bagajında ise sınır 8 kg. ile belirlenmiştir. Genel olarak belirlenen ağırlığın üzerine çıkmak istiyorsanız, ekstra ücretlere tabii olacağınızı unutmayın.
ucaklar_kac_kilo_bagaj2
AtlasGlobal
EkonomiPlus’ta 20, Business Class’ta 30 kg
SunExpress
Bagaj hakkı 15 – 25 kg. arasında değişiyor. Uluslararası uçuşlarda ise, 20 – 40 kg. arası bagajla yolculuk yapabilirsiniz.
ucaklar_kac_kilo_bagaj3
Onur Air
Yurt içi uçuşlarda 15 kg. bagaj hakkı veriyor. Yurt dışı uçuşlarda ise uçulan sınıf ve şehre göre 20 kg. ile 30 kg. arasında değişiyor.
AnadoluJet
Economy Class’ta yurt içi uçuşlarda 15 kg. En fazla taşınabilecek ağırlık sınırı ise 32 kg.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir