Bu hangarın içinde ne olduğunu görünce çok şaşıracaksınız!

Bu hangarın içinde ne olduğunu görünce çok şaşıracaksınız!

Berlin, son yıllarda gözde seyahat rotalarından biri. Çünkü Berlin’de seyahat sırasında görebileceğiniz muhteşem güzellikler var. Bunlardan biri de Berlin kentinin 60 kilometre güneyinde inşa edilen hangar.


Ancak bu hangar bildiğiniz hangarlardan değil. Bu hangar, ziyaretçilerine 24 saat boyunca tropik bir adada tatil yapma imkanı sunuyor. “Tropical Islands” olarak adlandırılan bu egzotik cennet, 14 bin ton çelik kullanarak inşa edilmiş. 24 saat hizmet veren bu tesiste 200 metre uzunluğunda bir kumsalın yanı sıra yağmur ormanı bitkileri, şelaleler ve tropik bir göl de bulunuyor.

Dünyanın kolonlarla desteklenmeden inşa edilen en büyük yapısı ünvanına sahip bu dev tatil kompleksi, 5.5 milyon metreküplük bir hacme sahip. Yağmur ormanlarını da içerisinde barındıran tesiste 30 bin ağaç, çimenlik alanlar ve yeşil bitki örtüsü bulunuyor.

Yapının bir tarafı tamamen şeffaf kısımdan oluşuyor ve bu güneş ışığının içeri girmesini, 500’’e yakın bitki çeşidinin yaşamasını sağlıyor. 2002 yılında Tropical Islands Resort ismiyle ziyaretçilerini hizmet vermeye başlayan ada ilk olarak uçak hangarı olarak hizmet vermeye başlamıştı.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir