Hamile Bayanlara Serinleten Öneriler

Hamile Bayanlara Serinleten Öneriler

Yaz ayları bizleri zorladığı kadar karnı burnunda anne adaylarınıda zorluyor. Bunaltan sıcaklardan biraz da olsa kurtulmak için anne adaylarına bazı önerilerde bulunacağız.
Bol su için; Yaz sıcaklarında vücudunuzun susuz kalmamasını sağlamak çok mühim. Ayrıca vücudunuzun su miktarını korumak için içinde su barındıran meyve ve sebzeleri de sık sık tüketmenizi öneririz.
Kesinlikle tuz tüketmeyin; Fazla miktarda tuz tüketmek sizi gerçekten zor durumlara sokabilir. Vücudunuzun su toplamasına ve ayak bileklerinizin şişmesine sebep olur. Tükettiğiniz fazla miktarda tuz koymaktan kaçının.
Öğlen vakitlerinde dışarı çıkmaktan kaçının ; Dışarıda halletmeniz gereken işlerinizi sabah ve akşam saatlerinde halletmeye çalışın.
Tercihen öğle vakitlerini hamilelik sürecinde hayatınızdan çıkarın.
Duş almayı aksatmayı ; Bunaltıcı sıcağı alt etmenin en iyi yolu düzenli bir şekilde duş almaktır.
Eğer havuza ve denize girme fırsatınız varsa bunu iyi değerlendirin, şemsiyeler altına saklanmayın suya girip serinleyin.

 

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir