Hakkari Yüksekova’dan THY ilk uçuşu gerçekleştirdi!

Hakkari Yüksekova’dan THY ilk uçuşu gerçekleştirdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havaalanı açılış töreni ilgiyle karşılandı. Böylece Türkiye’deki havalimanı sayısı 55’e yükselirken Türk Hava Yolları, Yüksekova seferleriyle birlikte yurtiçi uçuş noktasını da 48’e yükseltti.

2010’da temeline başlanan havaalanı 26 Mayıs 2015 tarihinde ilk test uçuşunun ardından Türk Hava Yolları’nın İstanbul seferi gerçekleşti. Her gün karşılıklı olarak gerçekleşecek olan uçuşlarda şuan tek güzergah Hakkari-İstanbul arasında olacak. Bölge halkı Hakkari Yüksekova Havalimanın’dan 99 TL’den başlayan açılışa özel fiyatlarla THY konforuyla seyahat edebilecekler.
Hakkari-Yüksekova-Havalimanı
Havaalanı’na Ulaşım
Hakkari’ye 65 kilometre, Yüksekova’ya yaklaşık 5 kilometre mesafede konuşlanan havaalanı 11 milyon 405 bin 600 liraya mal oldu. Yıllık bir milyon yolcu kapasiteli havalimanında, kapalı alanı 6 bin 600 metrekare terminal binası, teknik blok, kule, ısı merkezi, güç merkezi, itfaiye binası, iş makineleri garajı, sundurma binası, emniyet binası, giriş kontrol binası, DHMİ Hizmet Binası ve yeni garaj binası bulunuyor.
İşte Türk Hava Yolları Tarifeli Uçuş saatleri

hakkari

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir