Güvenli Yolculuk İçin Pratik Bilgiler

Güvenli Yolculuk İçin Pratik Bilgiler

Bayram öncesi yola çıkacak vatandaşlar aniden bastırabilecek hava koşullarına karşı sizlere birkaç pratik bilgi vermek istedik.  Dikkat etmeniz gereken hususlart şunlar.
Araçlarınızın bakımını kesinlikle ihmal etmeyin.  Aracınızın soğuk havalarda sorunsuz şekilde ilerlemesi ve aileniz ile seyahatinizin güvenli olması için kesinlikle araç bakımınız şart.
Yazlık ve kışlık bakım yapılmasını kendinize zorunlu hale getirmeniz güvenliğiniz açısınsan gereklidir. Özellikle kış koşullarından dolayı frenleriniz, silicekleriniz, filtreler ve bujiler mutlak kontrol gerektiren unsurlar.670x210-çift-copy-araç-baki
Bakımsız araçların sürüş güveliğini oldukça olumsuz etkilediği bilinmeli. Tavsiyeleri dinleyerek hem konforlu hemde güvenli sürüşler sizleri bekliyor. Lastikleride atlamamalıyız. Diş kalınlıkları ve özellikle yanlarında bulunabilecek çatlaklara dikkat etmeliyiz.
Araç farları atlanılmaması gereken bir diğer husustur. Far ayarlarına dikkat etmeli çünkü karşıdan gelen sürücüleri olumsuz yönde etkilemeniz olağan. Güvenli seyahat için kendinizi ve ailenizi düşünün ve 1 saatinizi muhakkak ayırın.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir