Güneşten cilt tipinize göre korunun!

Güneşten cilt tipinize göre korunun!

Yaz sıcaklarının arttığı bu dönemde güneşin yaydığı zararlı ışınlar daha da tehlikeli olmaya başladı. Güneşten korunmakta her zaman aynı cilt tipine göre olmuyor. Esmerlerle kızılların arasında ki fark güneşten korunmayı da etkiliyor. Tatilinizi güneşin vücudunuzda yarattığı kötü etkiyle geçirmek istemezsiniz değil mi ? Bu yüzden haberimizi çok dikkatli okumalısınız.
Sarışın ve kızıllar
Cilt rengi beyaz ya da pembe olan insanlar genelde bronzlaşmak yerine kızarıyor. Bu kızarıklıklar 2. ya da 3. derece yanığa dönüşerek sağlığınızı ciddi şekilde tehlikeye sokuyor. Sarışın ve kızıllar vücut için losyon formlarını, yüz içinse kremleri tercih etmeliler.
güneşten-korunmak
Kumrallar
Hafif bronzlaşabilen kumralların teni genelde güneşe karşı duyarlı oluyor. Kumralların ciltleri sarışınlara nazaran biraz daha güçlü olduğu için SPF 30 ürünlerini kullanabilirler.
Esmerler
SPF 15 civarı ürünler bu cilt tipi için yeterli geliyor. Ancak esmerler de koyu ten rengine sahip oldukları halde, tıpkı diğer cilt tiplerindeki gibi özellikle öğle saatlerinde güneşten kaçınmalılar.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir