Güneş Işığını Odanın Her Yerine Yansıtan Ayna!

Güneş Işığını Odanın Her Yerine Yansıtan Ayna!

Tutacağımız veya satın alacağımız bir evde dikkat ettiğimizde ilk şeylerden biri gün ışığının evin içerisine yeterli olup olmadığıdır. Ancak ne kadar dikkat edersek edelim evin her köşesine gün ışığını yaymak mümkün olmadığı için, bir ayna düzeneğiyle gelen Lucy, odanın tamamına güneş ışığını yayabiliyor.
ayna_1
İtalyan tasarımcı ekibi Solencia tarafından geliştirilen Lucy oldukça kolay bir kullanımı bize sunuyor. Tek yapılması gereken cihazı pencerenin önünde konumlandırmak. Gerisini Lucy hallediyor. İçerisindeki motor ve ışık sensörü sayesinde aynayı güneş ışığına doğru döndüren cihaz, istenen duvara ışık yansıtabiliyor.
250 metrekarelik bir alanın aydınlatılması için normalde 5.000 lümen ışık gerekiyor. Lucy ise 7.000 lümen ışık yansıtarak çok daha büyük alanların bile rahatlıkla aydınlatılmasını sağlıyabiliyor. Ön sipariş aşamasında olan ve 2016’nın başlarında dağıtımına başlaması planlanan bu cihaza şu an 199 dolar karşılığında sahip olunabiliyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir