Güneş alerjisini dikkate alın!

Güneş alerjisini dikkate alın!

Güneş alerjisi sık sık yanıklarla karıştırılan ciddi bir sağlık sorunudur. Özellikle tatilde bu alerjiyi hafife almamalı, hemen bir doktora görünmeniz gerekiyor. Hava sıcaklıklarının artması nedeniyle artış gösteren ter, bünyesinde barındırdığı tuz sayesinde ciltte tahrişe ve kızarıklıklara neden olabiliyor. İnsanlar serinlemek için denize veya havuza girdiği bu günlerde ciltte oluşan kızarıklıklar güneş yanığının aksine güneş alerjisini oluşturuyorlar.
güneş_alerjisi
Fakat bunu siz değil ancak doktorlar tespit edebilir çünkü güneş yanıklarıyla çok karıştırılıyor. Tedavisi ise bir kaç yoldan meydana geliyor. Tedavide, ağızdan alınan alerji ilaçlarının ve haricen sürülen kortizonlu kremlerin, çok ağır vakalarda ağızdan alınan kortizon tabletlerinin kullanıldığını belirten uzmanlar ayrıca uzun süreli tedavinin ise cildin kısa sürelerle ancak defalarca güneşe maruz kalması sağlanarak duyarsızlaştırılmasıyla gerçekleştirildiğini açıklıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir