Kışın gripten kurtaran özel bitkiler!

Kışın gripten kurtaran özel bitkiler!

Ülkemizde soğuk havanın etkisini günden güne arttırmasıyla grip birçok insanda baş göstermeye başladı. Tatiluzmani.tv olarak bizde gripten korunmanın yollarını sizler için araştırdık ve bulduk. Bu mevsim de gribe yakalanmamanın birçok yöntemi var. Kimimizin şu an burnu akıyor, kimimizin ise başı ağrıyor. Önemli olan bu mevsimde kullanılan ilaçların yanında sağlıklı beslenmek. Özellikle bitkilerin bu mevsimde yararı çok büyük.
İşte gripten koruyan, grip olduysanız geçmesine yardımcı olacak bazı bitkiler; bunları ister tek tek, isterseniz de çay hazırlayarak içebilirsiniz.

Ekinezya
Ekinezyanın en büyük etkisi bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Bu bitkiden faydalanırsanız grip hücrelerinden kurtulur ve sağlıklı yaşamınıza tekrar dönersiniz.
gripbitki
Meyan Kökü
Bu bitki hem bağışıklık sistemini güçlendirir hem de hepatitede iyi gelir. Meyan kökünün antibiyotik etkisi vardır ve grip için çok ideal bir bitkidir.
Karabaş Otu
Karabaş otu hem virüslere hem de bakterilere karşı çok etkili bir bitkidir. Orantılı kullanıldığı takdirde gribe çok iyi gelir.
Kekik
Herkesin evinde mutlaka bulunan kekik gribe karşı oldukça etkilidir. Çay veya baharat olarak düzenli kullanıldığı zaman etkisi çok kısa sürede görülür.
Sarımsak
Sarımsak doğal antibiyotik olarak bilinir ve bu antibiyotiğe direnç gösteren virüs görülmemiştir. Hem bakterileri hem de virüsleri kısa süre içinde yok edebilir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir