Göreme’de turistler güneşin doğumunu izliyor!

Göreme’de turistler güneşin doğumunu izliyor!

Sıcak hava balonları ve peri bacalarıyla ünlü ülkemizin en önemli turizm bölgelerinden olan Nevşehir – Göreme beldesi turistlerin yoğun ilgisi altında. Göreme’nin neredeyse toplam nüfusu kadar turist, sabahın ilk saatlerinde Göreme tepelerinde ya da balonlarda güneşin doğuşunu izliyor.

Yılın neredeyse tamamında uçabilen sıcak hava balonları ülkemizin turizm anlamında büyük katkısıyla bilinmektedir. 300 gün uçuş yapabilme sıcak hava balonları 4 mevsim yerli yabancı turistlerin odak noktasında oluyor. AA’nın haberine göre Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil yaptığı açıklamalarda Nevşehir Göreme’ye 2,5 milyon turist her yıl ziyarette bulunuyor. Peribacaları, Kayadan oyma kliseleri ve yeraltı şehirleriyle cazip turizm merkezidir.
kapadokya-resimleri
Şuan Göreme turizm bölgesinde 25 sıcak hava balonu firmasının faaliyet gösterdiğini dile getiren Cingil, turistlerin 200 avro karşılığında, ortalama 45 dakika süren turlar sayesinde Kapadokya’nın doğal ve tarihi güzelliklerini havadan görme fırsatı yakaladığını ifade etti. Bölgede sıcak hava balonu sektörünün turizmin en önemli ayağını oluşturduğunu vurgulayan Cingil, “Özellikle Göreme’deki bu şirketlerin tüm ekiple görevini en iyi şekilde yaptığına inanıyorum. Kapadokya, yılın 300 gününe yakın uçuş yapılabilen, güneş ve doğal yapılarıyla insanı kendine çeken bir yer. Dolayısıyla sıcak hava balonculuğu beldemizin, Kapadokya’nın ve Türkiye’nin değil, dünyanın bir numarası konumunda” diye konuştu.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir