Gökten yağarak büyük şaşkınlık yaratmış en ilginç şeyler!

Gökten yağarak büyük şaşkınlık yaratmış en ilginç şeyler!

Gökten yağmur yağmasına alışığız. Kar yağmasına da. Peki gökten yağan şey bir inek olsa ya da bir örümcek tepkiniz ne olurdu? Şaşırdınız değil mi? Ancak bunlar tamamen gerçek olmuş olaylar. İşte okuyunca sizi oldukça şaşırtacak gökten yağan ilginç şeyler;
Örümcek Yağmuru: Doğa olayı olarak nitelendirilen bu ilginç olay, 6 nisan 2007’de Arjantin’in Salta eyaletinde gerçekleşti. Her şey öyle kısa sürede oldu ki insanlar daha neler olup bittiğinin farkına varamadan tüm evler örümcek ağıyla kaplanmıştı. Aslında bu olay yalnızca Arjantin’de gerçekleşmedi. Bu ilginç olay devamında Brezilya ve Avustralya’da da yaşandı.
gokten_yagan_tuhaf_seyler
İnek Yağmuru: 1997 yılında Japonya’da bir balıkçı botunun üzerine gökten inek düştü. İlk etapta çok ürpertici olarak görülen olayın perde arkasında mantıklı bir açıklama gizliydi. Aslında ineğin bir kargo uçağından aşağıya düştüğü anlaşıldı. İneğin düştüğü tekne batmaktan son anda kurtuldu.
gokten_yagan_tuhaf_seyler_2
Kan Yağmuru: 2008 yılında, Kolombiya’daki Choco La Sierra adlı bir bölgeye gökten kan yağdı. Köyün rahibi gökten yağan kanın Tanrı’nın bir işareti olduğunu, insanların günahlardan arındığını söyledi.
gokten_yagan_tuhaf_seyler_3
Jöle Yağmuru: 2009 yılında İskoçya’da yere jel şeklinde yağmur taneleri düştü. Tam olarak ne olduğunu anlaşılamayan jöle kıvamındaki nesne National Geographic görevlileri tarafından test edildiğinde her hangi bir DNA izine rastlayamadılar. Jöle kıvamındaki bu nesnenin ne olabileceği hakkındaki teorilerden en yakını şahin veya balıkçıl kuşların sindiremediği kurbağa ve kurbağa yumurtalıklarını kustukları yönünde.
gokten_yagan_tuhaf_seyler_4
Para Yağmuru: 2007 yılında Almanya’da gerçekleşen bu olayı öncelikle bir motorcu fark etti. İşlek bir cadde üzerine yağan paralar ilk etapta insanları şaşkına çevirse de kapışıldı. Paranın kaynağı hala bilinmiyor.
gokten_yagan_tuhaf_seyler_5
Renkli Kar Yağışı: Sibirya’nın Omsk bölgesinde 2007 yılında turuncu, yeşil ve sarı renkte bir kar yağdı. Her ne kadar güzel ve farklı bir görüntü yaratsa da renkli kar yağışı sonrasında kötü bir koku yaymaya başladı. Durumun nedeni ise hala bilinmiyor.
gokten_yagan_tuhaf_seyler_6

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir