Göbeğiniz ile vedalaşın

Göbeğiniz ile vedalaşın

Kilo vermek istiyor ve göbeğiniz ile vedalaşmak mı istiyorsunuz ? Şimdi alternatif tıpın gücünden yararlanarak sevdiğiniz yemeklere önereceğimiz baharatlardan katarak göbeğiizle vedalşabilirsiniz.
İşte göbeğiniz ile belinizi inceltecek o süper baharatlar.
Zencefil ; Aromatik olan bu baharat mide hastalıklarına birebir ve yatıştırıcı etkiye sahip. Fakat bizi ilgilendiren kısmı ise zamanla kilo verdirmesi. Antioksidan yönüyle dikkatleri üzerine çeken bu baharat acı biberde bulunan kapsaikin maddesi yönünden zengin.
Uzmanların yaptıkları çalışmalar neticesinde bu maddenin kalori yakımını hızlandırdığı görülmüştür. Zencefilin aynı zamanda tok tutma gibi bir özelliğide vardır.
Maydanoz ; Salatalarınıza daha fazla eklme vakti geldi hanımlar. Maydanozda bulunan antioksidan karaciğer metabolizmasına oldukça olumlu etkiler yapıyor.  Sindirim ve metabolima için oldukça önemli bir yer tutuyor.670x210-çift-copy-göbek
Sarımsak ; Anti-enflamatuar ve doğal antibiyotik özelliği taşımasıyla bilinen sarımsak, aynı zamanda bir yağ yakıcıdır. Yani tüketmeniz gereken bir besin olarak ön plana çıkar.
Biberiye ; Açlık hissini ve kan şekerini destekleyici özelliği ile listemizde yerini alıyor. Kan şekeri seviyesini dengelereyek kilo alımını düşürüyor ve enzimlerin dengelenmesine yardımcı oluyor. Diyet listelerinizden ve hatta sofralarınızdan eksik etmemelisiniz.
İçerdiği pigmentler sayesinde vücudu her türlü iltihaba karşı savunan bu baharat metabolizmayı harekete geçiren uyarıcı hormonları harekete geçiriyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir