Gezmeye Doyamayacağınız Güzellik Midilli

Gezmeye Doyamayacağınız Güzellik Midilli

Seyahat etmeye doyamayanlardan mısınız ? Sizlere bu isteğinizle doğru orantılı olarak Midilli’yi tanıtacağız. Eminiz ki tatiliniz bittikten sonra ilk fırsatta buraya tekrar dönmek isteyeceksiniz.
Öncelikle ulaşımın nasıl gerçekleştiği hakkında bilgi verelim. Midilli’ye ulaşmak için öncelikle Ayvalık’tan geçiş yapmalısınız ve bu geçişi gerçekleştiren yalnızca üç tur şirketi var. Feribotlar aracılığı ile hizmet veren şirketlerden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Gidiş ve dönüşün bedeli yaklaşık olarak 30 euro civarında bir rakam tutmakta. Yolculuk ise 1 buçuk saate yakın sürüyor. Sizlere tavsiyemiz biletleri internet üzerinden almanız çükü yaklaşık 5 euro kadar daha az bir ücret ödemiş oluyorsunuz. Tercih ettiğiniz şirketlerden bazıları katamaran ile servis yapabiliyor, eğer Midilli’ye daha kısa sürede varmak istiyorsanız 5 euoro karlılığında bu isteğiniz gerçekleşecektir. Şunu unutmadan söylemeliyiz ki adaya giderken Schengen vizenizin olması mutlak şart olarak koyulmuş. Vize uygulamasının geçerliliğini koruduğu ada hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz rehberler sizlere yardımcı olacaklardır.670x210(çift-foto)-midilli Konaklama kısmına gelirsek oteller müşteri bulma gibi bir arayışta olmadıkları için genel olarak ilanlarını acentalara veriyorlar. Böylece anlaşmalı olduğunuz tur şirketiniz aracılığı ile daha az ücret ödeyerek konaklayabiliyorsunuz. Eğer konumu bakımından en uygun otelleri tercih etmek istiyorsanız mutlaka acentanıza bu yöndeki ısrarcı tutumunuzu belirtin. Limanda bulunan taş binalar dikkatinizi çekecektir, denizin huzuru eşliğinde tatilinizin arta kalan günlerinin tadını çıkarabileceğiniz harkulaade bir alternatif bu yer. Midilli’yi bir araç kiralayıp gezmek isterseniz mutlaka interneti değil şehirde bulunan acentalardan yardım almalısınız. Böylece işiniz çok daha sağlam hale gelmiş olacak, ayrıca bunun ücreti ise yaklaşık 35 euoro civarında. Fakat siz otomobil ile değil farklı şekilde zamanınızı değerlendirmek istiyorsanız bunun için toplu taşıma  araçları imdadınıza yetişiyor.670x210(çift-foto)-midilli-2Gezilecek yerlerinden Lesbos’u kesinlikle atlamayınız. Burası eminiz ki sizleri büyüsü altına alacak. Sahil boyunca sıralanmış kafeler ve küçük dükkanlar sizlere umduğunuzdan çok daha iyi hizmet veriyorlar. Hafta sonu boyunca açık olan bu yerler alışveriş yapmanız için biçilmiş kaftan niteliğinde. Fakat esas alışveriş noktası Ermou Caddesi, ancak pazar günleri bu cadde biraz ıssız kalıyor. Midilli’nin şüphesiz en dikkat çekici binası  klisesi. Binanın görünüşü sizleri hayran bırakacak, öyleki kubbesi hemen kendini fark ettiriyor. Bu klise Midilli Kalesi boyunca devam ediyor. Şehirde kültürel zenginlik ve tarihi yapı oldukça fazla. Ayrıca hamamlar, kliseler ve arkeoloji müzeleri de gezilebilecek alternatifler arasında yer alıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir