Gezilmesi yasak olan 4 tatil yeri!

Gezilmesi yasak olan 4 tatil yeri!

Dünyada bir çok gezilmesi yasak olan yer var. Aşağıda göreceğiniz 4 tatil yeri kendi  hükümetlerinin ya da uluslararası anlaşmaların aldıkları kararlarla gezilmesi yasak yerler. Asıl dikkat çeken olay ise Area 51’e Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’nın dahi girmesi yasak. İşte yasaklarla dolu 4 yer!
51. Bölge
Bu ismi duymayanımız yoktur herhalde. ABD’nin Nevada eyaletinde bulunan gizli bir üsdür. Çoğu insan burada UFO ve uzaylıların incelendiğini düşünür. Ama ne yazık ki burada ABD başkanı dahil kimse giremez.
39. Oda
Kuzey Kore’ye gittiğinizde ki oraya girmek de yasak hükümet konağında bulunan bir oda da peş çok yasa dışı şey var. Bunların arasında sahte 100$ banknotlar, uyuşturucular, uluslararası sigorta sahteciliği nükleer silahlarının olduğu dosyalar, programlar bulunuyor. Girilmesi kesinlikle yasak.
gezilmesi_yasak_yerler
Yılan Adası
Brezilya Sao Pauloya 144 km uzaklıkta bulunan bu adada kimse yaşamıyor. Nedeni ise adada 4000’e yakın zehirli yılan bulunması. Hatta yılanların en zehirli türü olan Viper yılanı da burada bulunuyor.
North Sentinel Island
Burada 400’e yakın kendilerine nöbetçi adını verdiği insanlar yaşıyor. Diğer insanlarla bağlantıyı reddeden bu nöbetçiler adaya gelen herkesi ok atarak yaraladığı ya da öldürdüğü için adaya yaklaşmak dahi yasak.
gezilmesi_yasak_yerler1

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir