Gezilmesi gereken 4 müze!

Gezilmesi gereken 4 müze!

İnanılmaz ve benzersiz nesneleri toplama, biriktirme konusunda müzeler harika bir iş çıkarıyor. Bu alışkanlık çok uzun bir süre öncesinden günümüze kadar devam etmiştir. Aynı zamanda müzeler sadece sanat eserlerini ve tarihi eserleri sergilemiyor. Bu eserleri gelecek nesillere de aktarıyor. Dünyanın sayılı güzelliklerini koruyan, saklayan en iyi müzeleri sizler için belirledik. Bu haberimizde de onlar yer alıyor.
Louvre Müzesi
Paris’te bulunan bu müze aynı zamanda Fransa’nın ilk devlet müzesidir. Yılda 9.7 milyon kişinin ziyaret ettiği müze de inanılmaz sanat eserleri bulunuyor.
Chicago Sanat Enstitüsü
Dünyanın en önemli sanat izlenimcilik koleksiyonuna sahip olan bu müze her yıl 50 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.
müzeler
Metropolitan Sanat Müzesi
Kısaca The Met olarak anılın müze New York’da bulunuyor. Yıllık ortalama 52 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapan bu müze herkesi kendine hayran bırakıyor.
Birleşik Krallık Müzesi
Londra’da yer alan bu müze dünyanın her bir yanından gelen eski çağ yapıtlarını sergiliyor. Bu müzeyi yılda yaklaşık 7 milyon kişi ziyaret etmektedir.
müzeler1

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir