Germen Crew, yüzlerce evi rengarenk boyayarak eylem yaptı!

Germen Crew, yüzlerce evi rengarenk boyayarak eylem yaptı!

Meksika’da şiddete karşı sanatsal çalışmalarıyla tanınan Germen Crew isimli aktivist topluluğu Meksika hükümetiyle işbirliği yaparak Pachuca kentinin sınırları içindeki Palmitas yerleşimini rengarenk boyadı. Gençler arasında şiddet olaylarının yükseldiği bu bölgedeki insanlarda, bu toplumsal projeye dahil oldular. Amaç her ne kadar bölgeyi güzelleştirmek olmasa da 209 ev gökkuşağı renklerinde boyanınca ortaya harika bir görünüm çıktı. Proje kapsamında toplam 20 bin m2’lik alan önce beyaza boyandı sonra renklendirildi. Ayrıca duvar resimleri ve graffitiler ile süslendi. Etrafın renklenmesinin insanlara iyi geleceğini düşünen sanatçılar projeyi 5 ayda tamamladılar. Grubun sözcüsü Luis Enrique Gómez Guzmán; “İnsanları bir araya getirecek kültür, tarih ve mimarîyi harmanlamak ve buradan insanlara ulaşacak ortak bir dil yaratmak çok büyük bir mücadeleydi” diyor.
Germen_Crew_yuzlerce_evi_rengarenk_boyayarak_eylem_yapti_
Toplumsal huzursuzlukların önüne geçmeyi planyan bu proje başarıya ulaştı ve gençler arasındaki şiddet ve suç eğilimi düştü. Herkesi memnun eden böyle sonuçlanan başka eylemlerde yapılmalı. Ortalığı karıştıran eylemlerin yerine emek ve sabır isteyen bu tarz projeler yapılırsa, sürekli artış gösteren suç oranlarına karşı büyük bir önlem alınmış olur.
Germen_Crew_yuzlerce_evi_rengarenk_boyayarak_eylem_yapti_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir