Gemi turlarına ilgi gittikçe artıyor!

Gemi turlarına ilgi gittikçe artıyor!

Son yıllarda ülkemizde gemi turlarına ilginin artması tur firmalarını bu yönde daha kapsamlı organizasyonlar yapmaya itiyor. 10 yılda gemi ile seyahat eden tatilciler bu yolculuktan memnun kalmış olmalıdırlarki yüzde 96’sı tekrar cruise turuna çıkıyor.
Gemi-turları-istanbul
Dünya geneline baktığımızda ise 22 milyon gibi ciddi anlamda tatilci cruise turlarıyla tatillerini farklı bir boyuta taşıyor. Türkiye’de de geldiğimiz noktada da cruise turlarına ilgi yoğun olmakla birlikte her geçen yılda artmaktadır. Tüm dünyada toplam 300’e yakın cruise gemisi var. Çoğunluğu da Akdeniz sularında hizmet veren gemiler önemli destinasyonları arasında Türkiye’de var. Türkiye limanlarında demir atan gemiler yabancı turistlerin Türkiye’de ki evi oluyor.
Cruise
Peki Cruise turlarını farklı kılan şey nedir?
Dünya genelinde hızla artan ilgiye Türkiye’de takipsiz kalmadı. Peki bu turları farklı kılan nedir?
Bu yolcuların ilgisini ve tekrar seyahat etmelerindeki ana faktörler; hizmet, birçok destinasyonu aynı turda görebilme, fiyat, geminin özellikleri gibi sıralayabiliriz. Yolcular ise en çok fiyata göre ve uğradıkları destinasyonlardaki limanlara göre tercih yapıyorlar. Cruise seyahatleri Türk turistler tarafından giderek daha çok tercih ediliyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir