Gelinlik seçmek için 5 ipucu!

Gelinlik seçmek için 5 ipucu!

İnsan hayatının en anlamlı günlerinden olan düğün için olmazsa olmaz olan gelinliktir. Ama bu gelinliğin seçimi doğru yapılmalıdır ki düğün günü hayal kırıklığına dönüşmesin. İşte gelinlik seçimini doğru yapmak için dikkat etmeniz gereken 5 önemli ipucu. Gelinliğiniz, hayatınızın en büyük günü için alacağınız en önemli şey ve işte tam da bu yüzden dikkatli olmalısınız ki her şey mükemmel olsun. İşte doğru gelinliği seçmek için dikkat etmeniz gereken önemli şeyler:

  • Şansınız varsa düğününüzden en az dokuz ay ile bir yıl kadar önce bu konuyu düşünmeye başlayın. Bundan daha erken başlamak yeni koleksiyonları kaçırmanıza sebep olabilir.
  • Birçok gelinlik mağazası randevu sistemiyle çalışır. Bu size daha iyi hizmet vermek için uygulanan bir sistemdir. O yüzden geç kalmadan bir randevu almak için aramanızda fayda var.
  • Randevu alırken konuştuğunuz satış danışmanına, mümkün olduğunca ne istediğinize dair bilgi verin ki gittiğinizde hemen yardımı dokunsun. Ama eğer bilmiyorsanız endişelenmeyin! Hoşunuza giden modellerin resimlerini yanınızda götürün ama yine de denemelere başlayıncaya dek modeller konusunda açık fikirli olun.
    gelinlkçft
  • Teslimat sürelerine gelince, bu süreler tasarımcıya ve yılın hangi zamanında olduğunuza bağlı olarak farklılık gösterebilir ancak bu süre genellikle 12 – 24 hafta arasındadır. Bazı tasarımcıların, zaman açısından zor durumda olan insanlar için gelinliği daha kısa sürede hazırladıkları “acele servisleri” vardır. Ancak bu çoğunlukla ekstra ücrete tabidir.
  • Genellikle gelinliğiniz düğün gününüzden bir – iki hafta önce size teslim edilir. Mağaza sizi gelinliğinizi nasıl, nerede ve hangi şartlarda saklamanız gerektiği konusunda bilgilendirir. Bunlara uyduğunuz sürece elbise ile ilgili sorun yaşamazsınız.

 

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir