Geleceğin ulaşım aracı “Gök Balinası”!

Geleceğin ulaşım aracı “Gök Balinası”!

AWWA Sky Whale (Gök Balinası) olarak adlandırılan 3 katlı uçağı İspanyol bilim adamı Oscar Vinals tasarladı. Bu uçak bilimkurgu filmlerinde gördüğümüz tasarımla neredeyse aynı bir tasarıma sahip. Gök balinası kendi kendini onaran kanatlara sahip. Ayrıca uçakta bulunan düzenekler düzgün hava akışını sağlamakla kalmıyor bunun yanında hava türbülansını ve direncini azaltıyor.
Şu an için teknolojinin buna yeterli olmadığını söyleyen Vinals bu tasarım üzerinde yıllarca çalışmış, hayatını uçaklara adamıştır.
gökbalinası
İnsanın hayal gücünü zorlayan bu uçak alışılmışın dışında tasarımı ve modernliğiyle bütün uçakları geride bırakacak gibi duruyor. Gök Balinası tasarımı, sistemleri, mekaniği sayesinde  göklerin devi olmaya aday gözüküyor. Vinals Gök Balina’sı hakkında ki son sözü Albert Einstein’a bırakıyor. ”Hayatın sizin için sakladığı nimetleri hayal gücünüzle önceden görebilirsiniz.”

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir