Gaziantep Gezisi

Gaziantep Gezisi

Tatile çıkmak istiyor ama ülke sınırları içinde kalmak mı istiyorsunuz ? Sizlere harika bir önerimiz var, Gaziantep… Birbirinden güzel müzeleri, meşhur çarşısı ve yemekten kendinizi alamayacağınız lezzetleriyle bu kent sizlere biçilmiş kaftan niteliğinde. Özelikle şunu bilmelisiniz ki şehir ismini Kurtuluş Savaşı yıllarında Fransızlara karşı gösterdikleri direnişten sonra almıştır. Bunu bilmek ve bu kentin sınırları içinde dolaşmak bile sizlere gurur kaynağı olacaktır.
Şehrin içerisindeki tarihi yapılar esaslarına sadık kalınarak restore edilmiş. Şirehan ve yanında bulunan Yemişhan tarihi yapılarına mutlaka uğramalısınız. 670x210-çift-copy-antepVe sizlere şiddetle öneririrz ki şiveydiz ve simit kebabını mutlaka tadınız. Tadları damaklarınızda kalacak buna eminiz. Eğer müzik tutkunu bir insansanız rotanızı kuzeyinde bulunan Prime mallun hemen yanında bulunan hayal kahvesine çevirmelisiniz. Ülkenin kaliteli müzik grupları ve Gaziantep’in müzisyenleri kulaklarınızın pasını silecekler. Sabah kahvaltıları bir başka bu lşehrin, öyle bildiğimiz kahvaltılardan değil, zira buna kendinizde şahit olacaksınız. Metaney ve beyran aşını mutlaka denemelisiniz, fakat bunlar tam anlamıyla kalori deposu. Bu tatil sizlere biraz kilo aldırabilir.670x210-çift-copy-antep-2, Şehir geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış. Bunun sonucunda birçok mimari yapı önümüze çıkıyor ki bunlardan biride şehin sınırları içinde bulunan kale. Binlerce yıllık kalıntıların üzerine inşa edilen bu kaleyi Roma uygarlığı gözetme kulesi olarak kullanmışlar. Mimari zenginlikten bol ne var ki bu şehirde. Bunu sizde görceksiniz. Birbirinden güzel camiler mevcut, sizlere önerimiz ise Şirvani Camii olacak. Tabiki görülmesi gereken daha birçok cami de mevcut onlar ise Tahtani Camii, Mevlevihane Camii, Semahane Camii, Handaniye Camii.. Antep’e kadar gelmişken es geçmemeniz gereken tek şey tabikide baklava. Kendinizi bu lezzetin harmanına bırakın ve tatilinizin keyfini doyasıya çıkarmaya devam edin.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir