Gastro Alaturka Antalya başladı!

Gastro Alaturka Antalya başladı!

Ülke çapında 6 yörede gerçekleştirilecek olan, sosyoekonomik kalkınmayı amaç edinen ve ‘Dünyanın kalbine giden yol Türk mutfağından geçer’ sloganıyla yola çıkan Gastro Alaturka etkinlikler dizisine start verildi. 11-13 Mayıs tarihleri arasında Lara Düden Park’ta düzenlenecek Gastro Alaturka Antalya Antalya Valisi Münir Karaloğlu‘nun da katılımıyla dün başladı.

Gastro Alaturka kapsamında birbirinden ilginç etkinlikler de düzenlenecek. Yer sofrası gibi Türk kültürüne özgü farklı sofralarda yemek, Antalya’da Elmalı yöresel yemekleri sunumları, dünyaca ünlü şeflerin masalarında özel konuklarla ziyafet, yemek sanatı yarışmaları, sokak lezzetleri, konuşma ve sunumlar, konserler ve dj performansları bu aktivitelerden sadece birkaçı. Gastro Alaturka Danışma Kurulu Başkanı Yasemin Pirinçcioğlu, bu projeyle Türkiye’yi dünyanın gözünde bir şölen sofrasına dönüştürmeyi ve ekonomik değer yaratmayı hedeflediklerini belirtiyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir