Fuar İzmir nerede? Nasıl gidilir?

Fuar İzmir nerede? Nasıl gidilir?

Dünya’nın ve ülkemizin en popüler fuar merkezlerinden olan İzmir’in Gaziemir ilçesindeki Fuar İzmir’e nasıl gidilir? İzmir Fuar nerededir? Gibi soruların cevaplarıyla birlikte Fuar İzmir’i kısaca tanıtacağız. Ülkemize bakıldığında işlev anlamında en büyük ve en kapsamlı fuar kompleksi olarak inşasına başlanan Fuar İzmir, 25 Mart 2015’te kapılarını aralayarak dev organizasyonlar için ziyaretçilerini bekliyor.
FuarIzmir
Mimarisi ve konumu itibariyle sıradan diğer fuar alanlarından farklı görünümü ve büyüklüğü proje aşamasından yapıldıktan sonraki süreçte de bir hayli dikkatleri üzerine çeken Fuar İzmir, sadece Türkiye’nin değil dünyanın da fuar başkenti olmaya aday gösteriliyor. Bugün Türkiye’de yapılan en büyük fuar organizasyonu olan Marble – Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı ile iddialı bir başlangıç yaparak adını duyurdu. Mimarisinin ne kadar önemli olduğunu belirtmişken şu detaylara da yer vermek gerekiyor. Fuar İzmir’i girişinde bulunan 14 katlı seyir kulesi oldukça dikkat çekiyor. Fuar alanında ayrıca, 12 bin metrekarelik fuar sokağı ve 865 metrekarelik seminer salonu bulunmakta. Bu büyük alanda kafeterya, restoran ve idari binalar, ayrıca sergi holleri, seminer salonları, geniş otoparkı ve sosyal donatı alanları ile de uluslararası standartlarda. Meydan ise amfi tiyatro şeklinde tasarlandı. Fuar alanı için kullanılan 34 bin ton demir ile 5 Eyfel kulesinin yeniden inşa edilebileceği konuşulan bu büyük yatırımın, kentin gelişen fuarcılık potansiyeline cevap verebilmesi için çalışmalar hala devam ediyor.

Fuar İzmir Nerede, Nasıl Gidilir?

Araç İle: İzmire giriş yaptığınızı yönünüzü Gaziemir’e çevirin. Yeni açılan bu yerin tam konumu aşağıdaki haritamızdan edinebilirsiniz.

Otobüs ile: Aşağıdaki otobüs seferleri ile Fuar İzmir’e ulaşabilirsiniz;
610 NO’LU FUAR İZMİR – GAZİEMİR SEMT GARAJI HATTI
650 NO’LU FUAR İZMİR – F. ALTAY AKTARMA HATTI (Çevre Yolu)
630 NO’LU FUAR İZMİR–HALKAPINAR METRO HATTI (Karabağlar-Eşrefpaşa-İkiçeşmelik-Mürselpaşa Bulv.)
92 NO.LU FUAR İZMİR – ÜÇYOL METRO (Aktepe Mah.–Karabağlar–Halide Edip Adıvar Cad.)

Not: Ayrıca yakın zamanda yeni açılacak Metro hatlarıyla da ulaşım sağlanabilecek.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir