Frankfurt’ta gezilecek yerler!

Frankfurt’ta gezilecek yerler!

Yolunuz hem tarihi hem modern yapılarla dolu Frankfurt’a düşerse gezebileceğiniz o kadar çok yer var ki aklınız karışabilir. İşte Frankfurt’ta yapılacakların o uzun listesinden bizim seçtiklerimiz…
Römer Meydanı
Eskiden Romalılar yaşadığı için bu bölgeye “Römer” denmiş. Bu tarihi meydandaki 4-5 katlı sivri çatılı renkli binalar aslında orjinal değildir. 2. Dünya Savaşı’nda yıkılan binalara tıpa tıp benzeyen yeni binalar inşa etmişler. Bu tarih kokan meydanda saatlerce kalmak isteyeceksiniz.
St.Pauls Kilisesi
Alman demokrasisinin sembolü olarak kabul edilen kilisenin inşaatına 1789 yılında başlanmış ve 40 yılda tamamlanmış. 28 Mart 1849’da ilk Alman Ulusal Meclisi’nin toplandığı St. Paul Kilisesi’ne girince soldan sağa 12 farklı bölümden oluşuyor ve Alman demokrasisinin tarihi süreçleri hakkında resimli bilgilerin olduğu bir sergi var.
Frankfurtta_gezilecek_yerler_
Eiserner Steg’teki Rengarenk Kilitler
Bir Frankfurt geleneği olan evlenen çiftlerin üstlerinde isimlerinin yazılı olduğu kilitleri astıkları ünlü köprü Eiserner Steg’i mutlaka görmelisiniz. Main nehri üstünden geçen köprüdeki kilitlerin oluşturduğu renk cümbüşü harika gözüküyor.
Goethe’nin Evi
Frankfurt’u hiç ama hiç sevmeyen Alman yazar Goethe’nin doğup büyüdüğü ev görülmeye değer. Her odasının ne amaçla kullanıldığından tutun, hangi eşyanın nereden geldiğine kadar ince detaylara yer verilmiş ev, edebiyat severlerin oldukça dikkatini çekiyor.
Goetherstrasse
Ünlü ve pahalı markaların yer aldığı Frankfurt’un ünlü alışveriş caddelerinden biri olan Goetherstrasse’de doyasıya alışveriş yapabilirsiniz.
Frankfurtta_gezilecek_yerler_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir