Fodor’s 100 Hotel Awards’da Bir Türk Oteli

Fodor’s 100 Hotel Awards’da Bir Türk Oteli

Fodor’s Travel, küresel çapta hazırladığı ‘Fodor’s 100 Hotels 2014’ seçkisinde Argos in Cappadocia’yı dünyanın en güzel 12 küçük oteli arasında gösterdi.
argo-in-kapadokya2
Fodor’s’un uzman ekibi bu yıl yeni bir otel ziyareti rekoru kırarak 5 binden fazla otelde değerlendirme yaptı. Otel sayısı yeni bir değerlendirmeyle 100’e indirilerek sekiz kategoriye ayrıldı. Binlerce yıllık bir manastır yerleşkesi, buna bağlı mağaralar, yeraltı tünelleri ve tarihi evlerden oluşan kalıntıların titiz restorasyonuyla hayata geçirilen ve eşsiz bir otel olan Argos in Cappadocia, ‘Küçük Otel Ödülü’ne layık görüldü. Ödül, konukların kişiselleştirilmiş hizmetler aldığı ve benzeri olmayan deneyimler edinebildiği özel mekânları öne çıkarıyor. Argos in Cappadocia, sunduğu özgün yerel deneyim içinde 2011’de ‘Fodor’s Local Flavor’ ödülünü almıştı.
argo-in-kapadokya3
Binlerce yıl önce keşişlerin yaşadığı Uçhisar Köyü’nde konumlanan Argos in Cappadocia, benzerlerinden ayrılan ‘kişiye özgü lüks’ tarzıyla tanınıyor.  Antika Türk halıları, el yapımı eşyalar, mumlar ve duvar nişlerini süsleyen dekoratif objelerle her odası farklı bir dekorasyona sahip. Birçok odanın özel teras ve bahçesi huzur veren Güvercinlik Vadisi ve heybetli Erciyes Dağı’na bakan muhteşem manzaraya açılıyor. Ayrıca Splendid süitlerin her birinde özel yüzme havuzu bulunuyor.
argo-in-kapadokya4
Fodor’s Travel Yayın Yönetmeni Arabella Bowen, “Fodor’s Travel gezginlerinin bir otele giriş yaptıkları andan itibaren çok yüksek beklentileri olduğunu biliyoruz ve bizler de öyleyiz.
argo-in-kapadokya5
Fodor’s 100 Hotel ödüllerini kazananlar hizmet, konum, stil ve olanaklar ölçütlerindeki değerleriyle bu beklentilerin çok ötesine geçiyor. Bu otellerin herhangi birinde bir gecenin, seyahatin en güzel noktalarından biri olacağına güvenimiz tam” diyor.
Argos in Cappadocia Fotoğrafları için Tıklayınız

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir