Fıstık ezmesinin farklı kullanım alanları!

Fıstık ezmesinin farklı kullanım alanları!

Fıstık ezmesi, fındık ezmesi kadar fazla tüketilmese de onun da müdavimleri oldukça fazla. Ancak bilinmeyen bir şey var ki fıstık ezmesi lezzetinin yanı sıra bazı sorunlarınızda da yardımınıza koşuyor. Nasıl mı? İşte fıstık ezmesinin kullanım alanları;
* Az miktarda fıstık ezmesini nemli beze sürün, çizilmiş deri ceket, çanta, pantolon gibi deri ürünlerin üzerine dairesel hareketlerle uygulayın, çizikler görünmez olacak.
* Evde bir türlü kurtulamadığınız kötü bir koku varsa fıstık ezmesi size yardımcı olabilir. Bir yemek kaşığı fıstık ezmesini tavaya alıp eritmeye başlayın evdeki kötü kokunun önüne geçin.
fistik_ezmesinin_kullanim_alanlari_2
* Fıstık ezmesi içerisinde çok miktarda doğal yağ bulundurduğu için saç kreminizin bittiği anda size yardımcı olabilir.
* Kapı ve dolap menteşelerinin üzerine az bir miktar fıstık ezmesi koyun, gıcırtı ve ses ortadan kalkacaktır.
* Aldığınız ürünlerin üzerindeki yapışmış etiketler, çocukların duvarlara yapıştırdıkları çıkmayan sticker’ların üstüne fıstık ezmesi sürün, bekletin kağıtlar kolaylıkla çıkacaktır.
fistik_ezmesinin_kullanim_alanlari_3
* Bazen çiğnediğimiz sakızlar olur olmaz yerlere yapışabilir. Fıstık ezmesi sizi bu sorundan da kurtaracaktır. Tek yapmanız gereken sakız lekesinin üzerine bir miktar fıstık ezmesi sürüp bekletmek.
* Yemeklerinize tereyağı yerine fıstık ezmesi kullanarak ayrı bir lezzet katabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir