FINA 2017 Şampiyonlarının adresi yine  ”Gloria Sports Academy” oldu!

FINA 2017 Şampiyonlarının adresi yine ”Gloria Sports Academy” oldu!

Türkiye’nin en kapsamlı spor kompleksi Gloria Sports Academy, her yıl olduğu gibi bu yıl da uluslararası yarışların kamp merkezi oldu.. Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) tarafından düzenlenen Dünya Yüzme Şampiyonası, Budapeşte’de düzenlendi.

Şampiyonada yarışan dünyaca ünlü milli yüzücüler, yarış öncesi kampına Antalya Belek’te bulunan, uluslararası spor kompleksi Gloria Sports Academy de hazırlandı. İsveçli yüzücü Sarah Sjöström,50 metrede serbest stil,50 metre kelebek stil,100 m kelebek stilinde altın madalya, 4×100 m yarışında gümüş, 4×100 m bayrak yarışında ise kendi bölümünde 23.67 ile dünya rekoru kırarken, Güney Afrikalı Chad le Clos 200 m kelebek stilinde altın madalya, Rus yüzücü Evgeny Rylov erkekler 200 m sırtüstü yüzmede altın madalya, İngilteredenBenjamin Proud 50 metre kelebek stilinde altın madalya,UkraynadanMykhailoRomanchukerkekler 1500 metrede serbest stil gümüş madalya, Çinli yüzücü Yuhan Zhang kadınlar 4×200 metrede serbest stil gümüş madalya, Çinli yüzücü Jinglin SHI kadınlar 200 metrede kurbalama bronz madalya, Güney Afrikalı Cameron Van Der BURG Herkekler 50 metrede kurbalama bronz madalya, Cameronvan der Burgh erkekler 50 m kurbalamada bronz madalya ve Ukraynadan Oleg Kolodıy / Illya Kvasha erkekler senkronize 3 metrede bronz madalya kazandı.

Yüzmede dünya skalasında en iddialı takımlardan biri sayılan Energy Standart yüzme takımı, her yıl kamp sürecini Antalya Belek’te Gloria’da geçiriyor. Şampiyon yüzücüler bu süreç boyunca Antalya ve spor kompleksinden yaptığı paylaşımlar ile sosyal medyada büyük ilgi görüyor.

Ayrıca diğer branşlarda da Taha Akgül, Ramil Guliyev, Yasmani Copello Escopar, Lamar Houston gibi yine dünyaca ünlü sporcuların şampiyonluk yolculuğunda ilk tercihi olan ve bu anlamda Avrupa’nın en kapsamlı spor kompleksi sayılan Gloria Sports Academy, uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapmaya yıl boyunca devam edecek.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir