Fettah Tamince Ruslardan umutlu!

Fettah Tamince Ruslardan umutlu!

Geçtiğimiz yıla göre yaz sezonunun başlangıç oranlarında Rus turist sayısının düşük olması korkutuyor. Birçok uzman tarafından pek olumlu karşılanmayan bu durum için Rixos Otelleri’nin sahibi başarılı iş adamı Fettah Tamince tam aksine umutlu bir konuşma yaptı.

Hürriyet gazetesinden Yüksel Göçmez’in haberine göre Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı ve Rixos Otelleri’nin sahibi işadamı Fettah Tamince bu durum hakkında, Rus turistlerin sayısında bir azalma olacağına dair bir işaret almadıklarını belirtti. Tamince, “Rezervasyonlarda biraz azalma var ama bu her zamanki oranlarda. Şu ana kadar yüzde 12-13 oranında rezervasyonda azalma var. Haziran’da ciddi bir toparlanma bekliyorum” dedi.
Tamince---Rixos-Hotels
Tamince, Antalya’ya gelecek Rus turist sayısında şimdiden konuşmanın doğru olmadığını, Rus turistlerin sayısının azalmasını beklemediğini söyledi. Tamince, “Bazı arkadaşlarımız 1 milyon daha az turist gelecek gibi açıklamalar yapıyor. Tabii ki de herkesin görüşüne saygı duyuyorum. Ancak böyle bir şeyin gerçekleşmesini beklemiyorum. Rusya zaten her zaman son dakika rezervasyonlarıyla bilinen bir pazardır. Ben de yakından ve iyi biliyorum. Evet Rusya’da bir ekonomik yavaşlama var ama bunu ‘Rusya battı, turist gelmeyecek’ şekilde aktarmak yanlış olur. Bu Türk turizmi için farklı yorumlara neden olabilir” dedi.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir