Farklı sahillerde tatil

Farklı sahillerde tatil

Dünyanın en alışılmışın dışındaki sahilleri sizin için araştırdık. Bu fantastik sahillerde tatil yaparken bir yandan da farklı sahilleri keşfetmiş olacaksınız.

Pembe kum plajı: Bahamalarda yer alan Pink Sands Beach, pembe renkli kumlarla kaplı metrelerce uzunluktaki sahilinden dolayı bu ismi almıştır. Deniz canlılarının kabuklarının yıllar içinde ufalanarak tozlaşması sonucu bu rengi alan sahil, mercan taneleri, kırık deniz kabukları ve taş parçalarından oluşuyor.
Yeşil kum plajı: Hawaii’nin güneyinde yer alan bu yeşil kumlu plaj, yeşil renkli olivin adında bir mineralden dolayı yeşil renktedir.
en_muhtesem_sahiller
Geometrik kaya plajı:İrlanda’da bulunan Giants Causeway (Devler Geçidi) plajında bulunan koca kayalar, lavaların katılaşması sonucu oluşmuş antik bazalt taşlara sahip.
Mor kum plajı:Kaliforniya’nın Pfeiffer Sahili’nde bulunan bu egzotik mor kumlar, çevresindeki tepelerden sahile ulaşan manganez-lal taşının aşınması sonucunda oluşmuştur.
en_farkli_plajlar

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir