Farklı bir tatil cenneti Küba!

Farklı bir tatil cenneti Küba!

Küba, Karayiplerde bir ada ülkesidir. Fidel Kastro, Che Guevara, Mojito ve Buena Vista Social Club bu gizemli ülkenin yetiştirdiği değerler arasındadır. Bu ülkede beyazı, siyahîsi, melezi bir arada hiç bir din ve renk ayırımı gözetmeden mutlu mesut yaşamayı biliyor. Küba halkı genel olarak Afrikalılar, İspanyollar ve Meksikalılardan oluşan renkli bir topluluk olarak karşımıza çıkar. Bu renk cümbüşü, yaşamlarının her yanına yansımış. Afrika usulü rengârenk giysileri ile dolaşan kadınları ve Meksika şapkalı erkeklerini her zaman her yerde görebilirsiniz.  Bu renk cümbüşünü en fazla müzikal açıdan dikkatleri topluyor. Kölelerin getirmiş olduğu Afrika’nın gizemli ritimleri ile İspanyolların getirdiği

Akdeniz’in hareketli tınıları kulağa hoş gelen, insanın içini kıpır kıpır yapan bir müzik olarak neşe kaynağı oluyor. Buna Amerikalıların cazı ile Güney Amerika salsaları da refakat edince insan ister istemez müziğin azizliğine teslim oluyor. Küba bir müzik cenneti desek inanın abartmış olmayız. Bu insanlar müzik yaparken kendinizi tamamen farkı hissediyorsunuz. Çok samimi ve sıcak insanlar olduğundan sizinle hemen bir ilişki kuruyorlar ve sizi de icra ettikleri müziğin içine dâhil ediyorlar. Küba’yı diğer ülkelerden ayıran bir başka ayrıntı da 1950 yıllarından kalma Amerikan arabaları. Özellikle Havana’da hemen her yerde karşınıza çıkabilir. Her marka ve modelde eski araba var. Küba’nın diğer ünlüleri; purosu, romu, mojito ve kahvesi. Purosu, “Havana Purosu” adıyla tanınıyor ve tamamen el yapımı. Küba’da keşfedilmeyi bekleyen sayamadığımız onlarca ayrıntılar var.  Bu ada keşfedilmeyi bekleyen gizemli sokaklarıyla konuklarını beklemekte.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir