Facebook, ücretsiz WiFi hizmetini devreye soktu!

Facebook, ücretsiz WiFi hizmetini devreye soktu!

Facebook, Wi-Fi bulma özelliği ile, daha da popüler hale gelebilir. Dünyanın farklı noktalarında internet erişiminin genişlemesi adına çalışmalar yapan sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz yıl test etmeye başladığı Wi-Fi Bul özelliğini, kullanıcılar ile buluşturdu. Facebook’un yeni özelliği ‘WiFi Bul‘ ile Facebook uygulaması üzerinden hangi işletmelerin ücretsiz WiFi sunduğunu görebilirsiniz.

2 milyar kullanıcıya ulaşan sosyal medya devi Facebook’un Android ve iOS uygulamaları ile birlikte kullanıma sunulan özellik, hücresel bağlantının zayıf olması veya seyahat gibi zorlu koşullarda kullanıcıların yakınlarında bulunan Wi-Fi ağlarını görebilmesini sağlıyor. Ancak işletmelerin bu özelliği kullananların telefonunda görüntülenmesi için sisteme ağlarını kaydettirmeleri gerekiyor. Yani ücretsiz olan her Wi-Fi noktası haritada gösterilmeyecek, sadece Facebook’a kayıtlı olanlar belirecek.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir