Facebook, çocuklar için sohbet uygulaması geliştirdi!

Facebook, çocuklar için sohbet uygulaması geliştirdi!

Facebook, küçük çocukların kullanımına yönelik mesajlaşma uygulamasını duyurdu. Kontrolün tamamen ebevenylerde olduğu çocuklar için bir sohbet uygulaması geliştiren Facebook, anne ve babaların işlerini kolaylaştırdı. Messenger Kids adını alan uygulamada hesaplar ebevenyn tarafından oluşturulacak.

Yapmış oldukları bu uygulama ile çocuklarınız tamamen sizin bilginiz dahilinde arkadaşlarıyla görüntülü konuşabilecek ve mesajlaşabilecek. Facebook hesabı olmadan kullanılabilen uygulama 6 ila 12 yaş aralığına sahip çocuklar için geliştirildi. Şu anda iOS sürümünde test aşamasına başlayan Messenger Kids, yapılacak bazı düzenlemelerin ardından hem Android hem de iOS için yayınlanacak. Arayüz olarak Messenger ile benzer özellikte olan uygulamadaki en önemli fark, çocuk profili oluşturulduktan sonra metin ve video sohbeti edilebilecek arkadaşlar için aile onayı gerekiyor. Genel çalışma mantığı oldukça güzel görünen uygulama, yazılı mesaj yanında dört kişiye kadar video sohbet yapılmasına da imkan tanıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir