Evi kaplayan yemek kokularından kurtulun!

Evi kaplayan yemek kokularından kurtulun!

Nefis bir yemek yapıp harika bir sofra hazırladınız ancak o lezzetli yemek tüm evin kötü kokmasına neden oldu. İşte böyle bir durumla karşılaştığınızda yapmanız gerekenler…
Fırında yemek yaptıysanız;
5 dakika ısıttığınız temiz fırına folyo kağıdı ile tarçın koyduğunuz tepsiyi itin. Kötü kokulardan kurtulmak için ideal olan tarçının tüm kokuyu emmesi için belli bir süre fırında beklemesi yeterli olacaktır.
evi_kaplayan_yemek_kokularindan_kurtulun_
Soğan, biber ve benzeri kokular;
Kaynar suya biberiye ve limon atın ve 10 dakika kısık ateşte iyice kaynatın. Kaynayan limon evinizi saran kötü kokuları yok edecektir.
Yanık kokusu;
Yanan kaba bir miktar su ve sirke koyup kaynatmanız yanık kokusunun ortadan yok olması için yeterli olacaktır. Çünkü sirke kötü kokular konusunda en etkili çözümlerden biridir hatta deniz ürünleri gibi keskin kokulara sebep olan yemeklerden birini hazırladığınızda bile bir kaba sirke koyup gece boyunca öylece bırakırsanız ağır kokulardan sizi kurtaracaktır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir