Evcil hayvanınızla yat tatiline çıkarken dikkat etmeniz gerekenler!

Evcil hayvanınızla yat tatiline çıkarken dikkat etmeniz gerekenler!

Masmavi sularda huzurlu ve keyifli bir yolculuğa evcil hayvanınızla çıkmayı düşünüyorsanız bu haberimize mutlaka göz atmalısınız!
* Sadece kuşlar kafeslerinde olmak koşulu ile yolcu salonu içinde taşınabilmektedir.
* İstanbul Şehir Hatları vapurlarında kafeslerinde olmak şartı ile evcil hayvanlara izin veriliyor. Fakat köpekler kafeslerinde olsalar bile ağızlık takmak zorundalar. İDO’larda ise köpeğinizin aşı karnesinin yanınızda bulunması ve kafesinde olması şartıyla yolcu salonları dışında görevlilerin gösterdiği yerlerde yolculuk yapabiliyor. Kafese sığmayacak büyüklükteki köpeğiniz de yine ağızlık takmak şartı ile gemi görevlilerinin gösterdiği yerlerde seyahat ediyor. Ancak dilediğiniz zaman köpeğinizi görebiliyorsunuz.

* Yola çıkmadan önce veterineriniz de kapsamlı bir muayene yapmalıdır. Bazı ülkeler, sağlık sebeplerinden ötürü evcil hayvanları karantinaya alır. Bu yüzden ziyaret edilecek ülkelerin bu konudaki yönetmeliklerini önceden araştırmak gerekiyor.
* Kaymayan bir yüzeyde devrilmeyecek bir kapta içme suyu bulundurmaya özen gösterin. Kedi tuvaletinin sabitlenmiş ve kumunun dolu olduğundan emin olun.

* Dostunuzun kimliğini belirlemek için boyun tasmasına takılan ve teknenizin adı ve limanı, sizin adınız ve telefon numaranız gibi bilgileri içeren bir künye yaptırın.
* Hareket eden bu yeni yaşam alanı içerisinde uyum sağlama sürecinde köpeklerin denize düşme ihtimaline karşı özellikle seyir sırasında bir yüzdürücü takmanızda fayda vardır. Acil durumlar için bir tırmanma ipi bulundurarak kedinizin tekneye daha rahat çıkmasını sağlayabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Tatil Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir