Evcil hayvanınızla seyahat ederken unutmamanız gerekenler!

Evcil hayvanınızla seyahat ederken unutmamanız gerekenler!

Evinizin küçük yaramaz çocukları olan evcil hayvanlarınız kuşkusuz en değerli varlıklarınız. Evcil hayvan sahibi olanlar çok iyi bilirler. Evcil hayvanları evde bırakıp tatile çıkmak veya uzak bir yerlere gitmek pek mümkün değildir. Bu yüzden tatilinizi evcil hayvanınızla daha da renklendirebilir, hem aklınızı da onda bırakmamış olursunuz. Ancak bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor;
* Eğer yabancı bir ülkeye seyahat ediyorsanız, sizin olduğu gibi evcil hayvanınızın da bir kimliğe ihtiyacı var. Pet Travel Scheme (PETS) sistemini uygulayan ülkelere seyahat etmek için tüylü dostunuzun aşıları, kimliği ve mikroçip numarası ve veterinerin onay imzasının yer aldığı pasaportunu yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

* Eğer, evcil hayvanınız kabinde sizinle birlikte seyahat edebilecek özelliklere sahipse, yakınınızda bir yerde başka bir evcil hayvanın daha seyahat etmesini önlemek gerekiyor. Çünkü bildiğiniz gibi, hayvanlar birbirlerinin kokularını aldıkları zaman, huzursuz olabiliyor.
* Seyahat etmeden önce veterinere uğrayarak, evcil hayvanınızın sağlık durumunu öğrenin, gereken aşıları yaptırın.

* Seyahatinizi planlarken, küçük dostunuzu kabul edecek tesisleri araştırmalısınız. Tercih edeceğiniz destinasyonun çok sıcak ya da çok soğuk olması gibi detaylar da bir evcil hayvan ebeveyni olarak, özen göstermeniz gereken noktalar arasında bulunuyor.
* Evcil hayvanınıza yolculuk öncesi ilaç vermemelisiniz. Çünkü Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), uçuş sırasında nefes ve denge komplikasyonları yaşamamaları için evcil hayvanların ilaç almamış olmasını öneriyor.

* Evcil hayvanlarla gerçekleştirilecek uçak seyahatlerinde, hayvanlara da ayrı uçak bileti alınması gerekiyor. Ayrıca, kabinde seyahat edecek tüylü dostunuz için IATA tarafından onaylı taşıma çantası edinmeniz lazım.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Tatil Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir