Evcil hayvan sahipleri için dekorasyon önerileri!

Evcil hayvan sahipleri için dekorasyon önerileri!

Modern toplumlarda olduğu gibi ülkemizde de evcil hayvan besleme alışkanlığı giderek artıyor. Hayvan beslemek yalnızlığı giderir, stresi azaltır, sosyal iletişimi güçlendirir, egzersiz yapmanız için sizi teşvik eder ve karşılıksız sevgi hissetmenizi sağlar. Ancak evcil hayvan beslerken ev dekorasyonunuzu da ona göre şekillendirmelisiniz.
* Evinizde kolayca temizlenebilen, silinen, leke bırakmayan kumaşlar tercih edin. İpek, kadife gibi kumaşları hayatınızdan çıkarmanız ya da onların vakit geçirmeyeceği alanlarda kullanmanız gerekebilir.
hayvan_besleyenler_icin_dekorasyon_onerileri
* Eğer kedi besliyorsanız kedi baskılı bir koltuk almak ona özel hissettirecektir. Evinizde mutlaka bölmelere yer vermelisiniz. Aynı anda farklı hayvanlar besliyorsanız diğerleri için de desen seçmeli ve bu şekilde onları da nerede durmaları, bulunmaları konusunda eğitmiş olursunuz.
hayvan_besleyenler_icin_dekorasyon_onerileri_3
* Eğer köpeğinizle sarılıp uyumaktan keyif alıyorsanız, kolay yıkanabilen yatak örtüsü takımların
* Kırmızı renk seçmekten kaçının. Çünkü kırmızı iştah arttıran bir renktir ve hayvanlarınız bu konuda bir süre sonra saldırganlaşabilir.
* Eğer köpeğiniz varsa mutlaka bir kemik aksesuarı kullanın.
hayvan_besleyenler_icin_dekorasyon_onerileri_2
* Küçük biblolar, kırılabilecek değerli aksesuarları çok fazla tercih etmemelisiniz.
* Evcil hayvanınızın dışarıda kullandığı eşyaları girişe yakın yerlere koyarsanız, küçük kirli patilerin evi kirletmesine engel olabilirsiniz.
* Tahta parke gibi zeminler kemirmeyi seven dostların kurbanı olabilir. Bu yüzden fayanslar daha uygun bir seçenek olacaktır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir