Evcil Hayvan Pasaportu ile ilgili bilmeniz gerekenler!

Evcil Hayvan Pasaportu ile ilgili bilmeniz gerekenler!

Birçok insan için besledikleri evcil hayvan ailenin bir bireyidir. Doğal olarak tatile çıkarken de bu bireyleri yanında götürmek isterler. Seyahate giderken evcil hayvanların evde kalmaması için yola çıkmadan hazırlıkları tamamlamak gerekiyor. Öncelikle tıpkı sizin olduğu gibi, evcil hayvanınızın da bir adet pasaportu olmalı. Peki bu pasaportu çıkarmak için uygulamanız gereken işlemler nelerdir?
* Yurt dışına çıkmadan en az 3 ay önce dostunuzdan alınan kan örneğinin, Avrupa Birliği Ülkeleri tarafından onaylı bir laboratuvarın kuduz titre testinden geçmiş olması gerekmektedir.

* Kuduz titre testini yaptırmadan en az bir ay önce evcil hayvanınızın kuduz aşısını yaptırmış olmanız gerekiyor.
* Miniklerin deri altına ISO 11784 ve 11785 standartlarına uygun bir mikroçip yerleştirilmesi veya hayvanınızın dövme ile tanımlanmış olması gerekli. Dövmenin okunmaması durumunda seyahatiniz tehlikeye gireceğinden mikroçip taktırmanızı öneriyoruz.

* İl Tarım Müdürlükleri veteriner hekimi tarafından imzalanmış sağlık sertifikası, giriş yapacağınız ülkenin dilinde ve İngilizce olarak hazırlanmış olmalıdır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir