Eşsiz doğa havasında tatil Sri Lanka!

Eşsiz doğa havasında tatil Sri Lanka!

Sri Lanka, haritada yerini bile gösteremeyeceğimiz ama eşsiz bir doğal bütünlük içerisinde yer alan ülkedir. Hindistan’a sadece 31 km güneyinde yer alan bu ülke Dünya haritası üzerinde bir su damlası kadar yer kaplıyor. Hindistan ekolü hakkında hemen hemen tüm tatilcilerin az çok bilgisi vardır. Ama tüm klişelere son verin. Hint Okyanusu’nu aşarak Sri Lanka’ya devam edin. Bu yol üzerinde o kadar rahatlayacak ve o atmosfer içerisinde kendinizi o kadar huzura teslim edeceksiniz ki… Tuk-tuklara sıkça rastlayacağınız Sri Lanka’da mutlaka bu araçlara binerek bir gezinti yapmalısınız. Ufak motoruyla, sarsıntılı yolculuk sırasında çok farklı duygulara kapılacağınızdan eminim.
Sri-Lanka-Resimler
Ülkeni en yüksek merkezi olan Pidurutalagala Dağı’na çıkarak doğanın o müthiş zenginliğiyle dağ havasını içinizde hissedin. Bu yüksek konumdan her yeri kuşbakışı olarak izleyebileceksiniz. Tabi ki buraya çıkmadan önce yükseklik korkunuzu da hesaba katmalısınız. Mistik kültürden bir kesit olarak ruhunuza işleyen bu mekanda tanrıya daha yakın olduğunuz hissiyle kaplanacaksınız. Keşişler ve Budist rahipler de böyle düşünmüş ki tapınaklar yapmışlar. Uzun lafın kısası; huzur, özgürlük, adrenalin… Hepsi burada, bir arada…

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir