Eskişehir tatilinde neler yapılabilir?

Eskişehir tatilinde neler yapılabilir?

Porsuk Çayı kıyısında kurulan ve öğrenci şehri olarakta bilinen Eskişehir, tarihi sokakları ve hareketli şehir yaşamıyla son zamanlarda ziyaret edenlerin büyük beğenisini kazanan bir il. Olası bir Eskişehir gezinizde neler yapabileceğinizi görmek istiyorsanız sıradaki haberimiz tam size göre.
Porsuk Çayı’na gidin: Eskişehir’e hayat veren en önemli özelliklerden birisi kuşkusuz Porsuk Çayı. Şehrin en hareketli ve görülmeye değer yerleri bu çay ve etrafında bulunuyor. ESBOT tarafından düzenlenen ve fiyatı da oldukça uygun olan gondol turlarına katılarak kendinizi sanki Venedikteymiş gibi hissedebilirsiniz.
Odunpazarı Evlerini gezin: Şehrin tarih kokan bölgelerinden birisi olan Odunpazarı’nda bulunan evler tamamen restore edilerek kentin en renkli bölgeleri arasında yerini aldı. Eskişehir’de gezerken buraya mutlaka uğrayın ve dar sokaklarda dolaşıp bol bol fotoğraf çekin.

Doyasıya eğlenin: Belirttiğimiz gibi Eskişehir tam bir öğrenci kenti. Eğlence kültürü ve mekanlar da çoğunlukla buna göre dizayn edilmiş. Kentin en popüler eğlence adresleri ise 222 Park ve Buda olarak gösteriliyor. Ayrıca merkezde canlı müzik dinleyebileceğiniz ve isterseniz kareoke yapabileceğiniz mekanlar da var.
Çiğbörek yemeden dönmeyin: Eskişehir aynı zamanda lezzetli çiğbörekleride çağırıştırıyor. Bu lezzeti denemek için de çok sayıda alternatifiniz var ve neredeyse hepsi muhteşem lezzete sahip. Ancak Eskişehir Çiğbörek Evi ve Papağan’ı denemenizde yarar var.

Denize girin: Kulağa tuhaf gelse de Eskişehir’de ‘denize girmek’ mümkün. Yaz aylarında Kentpark’a ve çevresine kurulan yapay denize girebilir ve güneşlenebilirisiniz.
Ucuza alışveriş yapın: Burada ister yiyecek isterseniz de beğendiğiniz kıyafetleri yaşadığınız şehirden çok daha uygun fiyatlara alabilirsiniz. Özellikle şehir merkezinde ki küçük dükkanlarda son derece ilginç ve uygun fiyatlı alışverişer sizi bekliyor.

Sazova Parkı’nı görün: Genelde çocuklu ailelerin ilk tercihlerinden birisi konumunda olan Sazova Parkı içinde bulunan şato, masal evi gibi ilgi çekici yerler ve yemyeşil doğası ile şehir içinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden birisi. Buraya bütün bir hafta sonunuzu bile ayırabilirsiniz. Benzerlerini ancak Avrupa’da görme imkanınızın olduğu Sazova Parkı gerek eğlenmek gerekse dinlenmek için ideal.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir