Eski Mısır’da yaşamış kadınların güzellik sırları

Eski Mısır’da yaşamış kadınların güzellik sırları

Mısır her zaman bir şeylerin öncülüğünü yapmış bir ülkedir. Özellikle Eski Mısır’da kadınların büyüleyici güzelliği herkesi kendilerine hayran bırakmıştır. Tabii ki bu güzellikleri için bir şeyler bulup onları deniyorlardı. Daha sonra da deneme yanılma yöntemiyle var olan güzelliklerini ön plana çıkarıyorlardı. Günümüzde eskimiş bu yöntemlerin yerini kremler, lazerli tedaviler aldı. Ama hala Eski Mısır’ın güzellik sırlarını kullananlar var. İşte bir kaçı:
mısır_güzellik_sırları
Süt Banyosu
Genelde eşek sütü, bal ve badem yağından oluşan bir banyo suyu kullanılırdı. Fakat o zamanlarda tercih edilen eşek sütü bugün kendini inek ve benzeri hayvanlarını sütüne bıraktı. Yani bu banyo için her hayvanın sütü kullanılabilir.
Bal Maskesi
Bal maskesi yapımı en kolay ve etkisini en çabuk gösteren maskelerden biridir. Sadece yüzünüzü bal ile silin ve yıkayın.
Deniz Tuzu
Deniz tuzu özellikle en çok kullanılan yöntemlerden biriymiş. Deniz tuzu cildinizde ki ölü derileri tamamen temizleyerek bir ışıltı verir. Tüm vücudunuzu deniz tuzuyla ovarak harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir