Erkekler için saç bakımı nasıl olmalı?

Erkekler için saç bakımı nasıl olmalı?

Bakım; hem bir erkek hem de bir bayan için vazgeçilmez unsurlardan biridir. Saç bakımı denildiğinde sanki daha çok kadınları ilgilendiren bir konu gibi düşünülür. Günümüzde ise artık erkekler de saç bakımlarına bir hayli özen gösterir oldu. Erkeklerin kadınlara göre daha değişik saç yapıları vardır. Bu yüzden erkeklerin saç bakımı kadınlarınkinden farklı bir şekilde yapılmaktadır. Peki erkekler için saç bakımı nasıl olmalı?
* Saçınızı çok sıcak su ile yıkamamalısınız. Su fazla sıcak olduğunda, saçınızda ve saç derinizde bulunan önemli yağların yok olmasına neden olabilir. Bu durum, saçınızın kurumasına, baş derinizde kaşıntıya ve en sonunda saçınızın cansız görünmesine neden olur.
* Saçınızı fazla taramayın. Sadece gerektiğinde şekil vermek için tarayın.
* Yıpranmış saçların onarımı için uygulayabileceğiniz bakımlar bulunmaktadır. Zeytinyağı yıpranmış saçlarınıza en iyi gelecek ve besleyecek ürünlerdendir.

* Saçlarınızı doğal olarak kurumaya bırakın. Sıcak hava veren kurutma makinelerini kesinlikle kullanmayın.
* Saç tipiniz ne olursa olsun, saçlarınızı klasik havlu yerine eski pamuklu bir t-shirt ile kurulayarak saçlarınızın elektriklenmesini durdurabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir