Erkekler daha hızlı nasıl kas yapar?

Erkekler daha hızlı nasıl kas yapar?

Yoğun çalışma temposu ve aşırı yorgunlukla beraber kiloların hızla artması doğru orantılı olarak hareket etmektedir. Ama her erkeğin hayali kaslı bir vücuda sahip olmak o kadar da zor değil. Biz de sizler için erkeklerin daha hızlı kas yapmalarını sağlayacak ipuçlarını araştırıp listeledik;
Bilinçli hareket edin
Kas yapma çalışmaları esnasında ne kadar çabalarsanız çabalayın, çalıştığınız bu aşamaları bilinçli bir şekilde yapmıyorsanız kendinizi boşa yoruyorsunuz demektir. Kısa süre içerisinde daha verimli sonuçlar almak istiyorsanız yaptığınız çalışmaları bilinçli bir şekilde yapmayı deneyin.

Doğru tekniği seçin
Vücut yapınıza ve metabolizmanıza göre doğru tekniği seçmek ve bu tekniği doğru şekilde uygulamak her şeyden önce gelir. Antrenman yaparken veya yine spor çalışırken seçtiğiniz doğru teknikle yoğun ama sistemli çalışmaya gayret gösterin.
Sabırlı olun
Eğer sizde sağlam ve yapılı bir vücudunuzun olmasını istiyorsanız bu faktörlerden en önemlisi sabırlı olmaktır. En iyi ihtimalle ve optimum koşullarda vücudunuz günde tam olarak 10 gram kas üretmektedir. Eğer sağlam vücut istiyorsanız sık sık program değiştirmeyin.
Mesela bir program yaptınız kendinize o programı en az 4 hafta uygulayın.

Planlı olun
Vücut geliştirmeye karar verdiğiniz anda kendiniz için düzenli bir program hazırlamayı unutmayın. Tabi ki her program belirli bir seviyeye hitap eder ama önemli olan programınıza sadık kalmak farkı göreceksiniz. Her gününüzü planlayarak geçirin ve şunu unutmayın başarı, planlı bir olaydır.

Akıllıca beslenin
Günde en az 4 öğün yemek yiyin ve her öğünde mutlaka protein tüketin. Yani peynir, et, süt, yumurta, balık, tavuk, fındık, ceviz gibi gıdalar tüketin ve kaslarını düzenli bir şekilde besleyin.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir