Erciyes’te unutulmaz kış tatili!

Erciyes’te unutulmaz kış tatili!

Bembeyaz bir örtü gibi tüm ülkeyi saran kar’ı, keyfli ve unutulmaz bir kış tatiline çevirmek istiyorsanız, Türkiye’nin Alpleri konumunda olan Erciyes, sizi tüm ihtişamıyla ağırlayacak. Neden Erciyes’i tercih etmeliyiz sorusunun cevabını, Türkiye’deki seyahat ve kış sporları uzmanlarının görüşlerinden yararlanarak derledik.
Teleferikler
Erciyes’te dağın 25 km’lik alanı içerisinde bulunan Türkiye’nin en iyi kayak merkezi olarak gösterilen, Erciyes Kayak Merkezi son teknoloji teleferik sistemiyle, saatte 26.750 kişi taşıma kapasitesine sahip ki bu da kayakçılar için teleferik kuyruğunu ortadan kaldırıyor. Ayrıca bu alana ikisi gondol ve birçoğu çift hızlı 18 adet mekanik tesis ağı ile misafirlerine çok farklı noktalarda kayak yapma imkanı sunuyor. Kayak yapmayı yeni deneyimleyecek olan kişilerdenseniz; Snow Academia Kayak Okulu, tamamı sertifikalı ve deneyimli eğiticilerinden oluşan profesyoneliyle verdiği kısa süreli eğitimlerle misafirlerine temel kayak derslerini öğreterek en iyi imkanlarda kayak deneyimi yaşatıyor.
Kayak merkezi ve Kapadokya turu iç içe
Coğrafi konumu itibariyle Türkiye’ye dünyanın dört bir yanından uçak seferleri bulunan ve “Dünyanın En Merkezi” konumundaki Erciyes. Kapadokya’ya ve Kayseri şehir merkezine yakınlığı kış tatilinin yanı sıra kültür turu yapmak isteyenlere de avantaj sağlıyor. Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri Hava Limanı’na 25 dakika, Kayseri şehir merkezine 20 dakika ve Kapadokya’ya 45 dakika uzaklıkta bulunuyor. Erciyes’in İstanbul’a olan 1 saatlik uçuş mesafesi Erciyes Kayak Merkezi’ni yerli ve yabancı turistler açısından oldukça cazip kılıyor.
Güvenli pistler
Kayak merkezleri denilince akla ilk gelen güvenlik oluyor. Her alanda olduğu gibi dağlarda da oluşabilecek risklere karşı Erciyes’te, tüm ilk yardım ve arama kurtarma eğitimlerini almış, tam donanımlı 25 kişilik Pist Güvenlik ekibi sürekli devriye gezerek, istenmeyen durumlar için teyakkuz halinde bulunuyor. Erciyes Kayak Merkezi’nde 4 farklı giriş kapsında 18 mekanik tesis ve 34 farklı pistte “Tek Biletle” gün boyu doyasıya kayak yapılabiliyor. Toplam 102 km uzunluğunda olan bu pistlerin 70 km’lik kısmı her gün kayakseverler için snowtrucklarla eziliyor ve düzenleniyor. Zorluk derecelerine göre (siyah – kırmızı – mavi) pistler, kayak tutkunlarına 2200 m – 3400 m irtifada zirveye en yakın kayak deneyimini sunuyor.
Paraşüt kayağı
Alplerden daha avantajlı olan Erciyes Kayak Merkezi’nde bulunan pistler, snowboard tutkunları için adrenalin yüklü off-piste deneyimi Erciyes’te doyasıya yaşatabilir. Kayakseverler için en önemli konuların başında pistte kayak için yeterli kar olup olmadığı geliyor. Karın yetersiz olduğu durumlarda Erciyes Kayak Merkezi,Türkiye’nin en gelişmiş suni kar üretme sistemiyle bu sorunu çözerek yeterli kar oranını kayakçılara rahatlıkla sağlayabiliyor. 54 km pist, 154 adet suni kar makinesiyle kar yağmasa dahi hizmete sunuluyor.
Sosyal alanlar
Erciyes Kayak Merkezi’nde bulunan restoran, market, kafe, kayak kiralama, kiralık dolaplar, soyunma odaları,anne bakım odaları, çocuk oyun alanları, sağlık merkezi, kayak ve ekipman mağazaları misafirlerin, bir kış tatilindeki tüm ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Oldukça ekonomik bedeller karşılığında sunulan bu hizmetler, Erciyes’i en fazla tercih edilen kayak merkezi yapan unsurlar arasında.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir