En zor vize alınan ülkeler hangileri?

En zor vize alınan ülkeler hangileri?

Seyahat severlerin en büyük sıkıntısı vize başvurusudur. Bu sıkıntı çoğu zaman çile haline de dönüşebiliyor. Vize almak meşakkatli ve ülkeden ülkeye değişen bir süreç. İşte vize alırken zorluk yaşayabileceğiniz ülkeler;
Norveç: Norveç 2001 yılında Schengen vize sistemine dahil olmuştur. Bu çerçevede, Norveç’e seyahat etmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımızın Schengen kurallarına göre vize almış olmaları gerekmektedir. Vize Şubesi yetkilileri vize verme aşamasında son derece titiz davranır. Vize talep eden kişinin ülkeye dönmesi için yeterli sebebi olması, bir kurumda çalışıyor olması veya sabit bir gelirinin olması, dönüş biletlerinin ibraz edilmesi ve başvuru sahibinin yasal bir sorunu olmaması halinde vize almasına yardımcı olarak görülebilir.

Hollanda: Özellikle ilk defa Hollanda’ya gidecekler için seyahat öncesindeki zorlu süreçlerin başında vize başvurusu geliyor. Schengen anlaşmasına dahil ülkelerdendir.

İngiltere: İngiltere vizesi başvurusu en meşakatli ve en pahalı vizelerden bir tanesi. İyi bir dosya sunmak ve red almamak çok önemli. Çünkü red sonucu dosyanıza işler ve alınan bir red 10 sene boyunca her başvurunuzda kırmızı kart olarak görünebilir.

Amerika: “Amerika Vizesi” son zamanlarda Amerika Birleşik Devleti ile yaşadığımız çeşitli siyasi durumlar ile beraber iyice zorlaştı. Gidilmesi en zor olan ülkelerin başında Amerika geliyor. Çok yoğun ilgi olan ve fırsatlar ülkesi olarak bilinen Amerika’ya gitmek hiç de sanıldığı kadar kolay değil.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir