En ucuz uçak bileti ne zaman alınmalı?

En ucuz uçak bileti ne zaman alınmalı?

Uçak biletlerinde en ucuz ve en uygun bileti kovalamak o kadar da zor değil. Uçuş yapacağınız yere biletinizi erken rezervasyon mu yapmak gerek ya da son dakika fırsatları mı kovalamak gerek? Yurtdışı ve yurtiçi iş veya seyahat etmeyi sevenler için, bu sorunun cevabı ucuz bilet alabilmek adına gerçekten önemlidir. Her ne kadar seyahat etmeyi sevsek de bu seyahate bir ton para vermek istemeyiz. Seyahatin ilk adımını da yolculuk olduğunu düşünürsek, uçak biletini ne kadar ucuza alabilirsek o kadar az masraf yapmaya başlamış oluruz.
gezi
Uçak biletlerinde artık tek firmaya bağlı kalmadan tüm havayolu firmalarının, ayrıntılı olarak en uygun günlerini analiz yaparak listeleyen internet siteleri mevcuttur. Bu yüzden bu sitelerin e-posta listelerine kaydolmak ise çok iyi fikir. Bu siteler arasında bugün dünyanın en büyük uçak bileti arama ve karşılaştırma sitesi Skyscanner’a göre en uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için, tüm destinasyonlar göz önünde bulundurulduğunda, seyahatin ortalama 27 hafta öncesinden uçak bileti aramaya başlamak gerekiyor. Ne yazık ki bizlerin erken rezervasyon kavramına henüz yeterince alışamadığımızdan, %57’miz geç rezervasyon yaparak en uygun fiyatları kaçırıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir