En tehlikeli 4 köprü!

En tehlikeli 4 köprü!

Köprüler, insanlığın en gerekli ve en ilginç yapılarını oluştururlar. Kimisi üstünden kamyonların, trenlerin geçebileceği yapıda kimisi ise bir insanın bile zar zor geçebileceği bir yapıda bulunmaktadır. İşte dünyanın en korkunç 4 köprüsü:
Trift Köprüsü, İsviçre
Bu köprünün en güzel yanı Alp dağlarında yürüyebilmenize olanak sağlamasıdır. Fakat halattan yapılan köprünün üzerinden sırayla geçmek zorundasınız. Aksi taktirde sonuçlar tehlikeli olabilir.
Hussaini Köprüsü, Pakistan
Pakistan’da bulunan bu köprü yerel halk tarafından karşı köylere ve kasabalara ulaşmak için rahatça kullanılmaktadır. Fakat biz turistler için hiç de kolay olmayacaktır.
köprüler
Ghasa Asma Köprüsü, Nepal
Hayvanların kullandığı Nepal’de bulunan bu köprü sıkışıklık olmasın diye yapılmıştır. Fakat köprünün dengesinin çok da iyi olduğu söylenemez. Geçmeden önce bir daha düşünün.
Keshwa Chaca, Peru
Inkalara ait olduğu bilinen ayakta kalmış son halat köprü olma özelliğini koruyan bu köprünün yapımı çevrede ki bitkiler sayesinde olmuştur. Günümüze kadar ulaşabilmiş Keshwa Chaca en tehlikeli köprü olarak biliniyor.
köprüler1

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir