En romantik balayı tatili yerleri!

En romantik balayı tatili yerleri!

Balayınızı ömrünüz boyunca hep hatırlanacaksınız, bu yüzden balayınızı en güzel mekankarda, farklı aktivitelerle daha da keyifli hale getirmeye ne dersiniz?
1.Tayland – Egzotik uzak doğuda birbirlerini şımartmak isteyen çiftlere
Tayland, mis gibi baharat kokuları, renkli Budist tapınakları, güzel plajları, mükemmel dalış mekanları ve yatlar ile keşfedilmemiş güzelliklere seyahat için balayı çiftlerini bekliyor. “James Bond Adası” olarak da bilinen Khao Phing Kan ve Ban Pa Ko barajının inanılmaz berrak suları görülmesi gereken yerler arasında. Eğer bir düğün sonrasında stresten ve yorgunluktan arındırmak istiyorsanız, Tayland’da dünyanın en iyi kaplıcaları da sizleri bekliyor.
2.Karayipler / St. Vincent ve Grenadines – Mükemmel gizlilik isteyen çiftlere
St. Vincent ve Grenadines, 32 adanın oluşturduğu zincirdeki ıssız beyaz kum plajları ve bozulmamış resifleri, yatınızla keşfedilmeyi bekliyor. Kalabalıktan uzaklaşıp sakin bir yerde balayı geçirmek isteyen çiftler, tam bir gizlilik içinde yıldızların altında romantik geceler geçirecekler. Yemyeşil yağmur ormanları ve yürüyerek ulaşılacak La Soufriere gibi aktif bir volkanı bulunan St. Vincent’in doğal güzellikleriyle keyifli vakit geçirme zamanı.
3.Endonezya – Macera peşindeki çiftlere
Endonezya, 17.000’den fazla adadan oluşan bir ülke, 2 milyon metrekare alana yayılıyor ve pastoral yat seyri için muhteşem bir zemin oluşturuyor. Endonezya Ateş Çemberinden Bali tapınaklarına kadar, seyir için pek çok alternatif sizleri bekliyor. alışılmışın dışında bir balayı tatili yapmak istiyorsanız, geleneksel Phinisi tarzı yelkenli tekneler benzersiz bir deneyim yaşamak harika bir seçenek olabilir.
4 ) Borneo – Vahşi kıyılarda el ele yürümek isteyen çiftlere
Süperyatlar geçtiğimiz yıl Kuzey Borneo, Borneo Doğu sahili ve Güney Filipinleri ziyaret etti. Bölgenin “güvenli ve huzurlu” olduğunu belirterek yapılacak seyahatlere olumlu yaklaştılar. Bu yıl savaş içinde olan bölgeler listesinden çıkartan Lloyds Savaş Komitesi (Lloyds Joint War Committee) bölgede, özel izin almadan sigorta kapsamında tatil yapabileceklerini belirtti. Kinabatangan nehri boyunca bir bot safarisine çıkabilir, orangutanlar, maymunlar, filleri besleyebilir ve Sipadan sularında kaplumbağalar ile birlikte yüzebilirsiniz. Borneo bir süperyat ile gezilebilecek, hayatınız boyunca macera dolu ve unutamayacağınız bir balayı tatili olacaktır.
5.Türkiye Kıyıları – Kendi ülkemden vazgeçmem diyen çiftlere
Ülkemizde hayallerin üzerinde bir balayı geçirmek oldukça kolay. Tatiliniz için birçok alternatif bulabilirsiniz.Ege kıyılarını keşfederek, yeşil kıyılarında mavi yolculuk yapmak, mürettebatlı tekne kiralamak yerine, sadece tekne kiralayabilir ve eşinizle birlikte yalnız kalmanın keyfini sürebilirsiz. Kimsenin olmadığı koylarda baş başa romantizmi, deniz ve gökyüzünün eşliğinde yaşayabilirsiniz. Şöyleki ,tekne ile balayına çıkmak için, yat satın almak zorunda değilsiniz. İdeal yatı kiralamak, mürettebatlı ve mürettebatsız yelkenli, motoryat veya katamaran seçiminde bulunmak için, işin bilir kişisinden fikir almayı unutmayın.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir